Wpisy z Maj, 2017

Kredyt konsolidacyjny

Kategorie: Kredyty i pożyczki
Tagi: , ,

Kredyt konsolidacyjny Spłacasz wiele kredytów? Nie męcz się i weź kredyt konsolidacyjny. Taki kredyt pozwala na szybką i pewną spłatę inny zobowiązań. Przede wszystkim mamy pewność, ze będzie on tańszy od innych kredytów, szczególnie takich, które są udzielane na dowód osobisty. Bardzo często dzieje się tak, że mamy do spłaty kilka kredytów. Załóżmy, że mamy duży kredyt na dom, samochód, oraz kilka małych, np. na rower, telewizor, czy meble. Kredyty i pożyczki, które braliśmy są w różnych bankach i co teraz? Jak spamiętać wszystkie terminy spłat i wysokość rat? Z pomocą przychodzi tutaj kredyt konsolidacyjny, który daje możliwość połączenia kilku kredytów w jeden. Ponadto taki kredyt możemy rozłożyć na dłuższy okres. Tym samym będzie to mniej odczuwalne dla naszej kieszeni. Jest to idealne rozwiązanie dla osób, które mają zbyt wiele kredytów i problem z ich regularną spłatą. Ciekawą ofertą jest połączenie hipoteczne z kredytem konsolidacyjnym, czyli gwarancją spłacania pożyczki staje się nasza nieruchomość. Podsumowując: Kredyt konsolidacyjny hipoteczny przyznawany jest na większe sumy, z mniejszym oprocentowaniem i dłuższym okresem spłaty. Natomiast musimy dać pod zastaw swoją nieruchomość. Kredyt konsolidacyjny gotówkowy przyznawany jest na mniejsze sumy, z większym oprocentowaniem i termin spłaty pożyczki jest mniejszy, ale bank nie wymaga zabezpieczania finansowego.

Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze lokaty bankowej?

Kategorie: Kredyty i pożyczki
Tagi: , ,

Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze lokaty bankowej? Wśród podstawowych usług oferowanych przez banki znajdują się prowadzenie rachunków, udzielenie kredytu czy umożliwienie złożenia oszczędności w postaci lokaty. Lokata bankowa jest produktem, który przynosi największe zyski, na co wpływ ma jej oprocentowanie. Oprocentowanie może być stałe lub zmienne. Przy zakładaniu lokaty istotne są równnież takie czynniki jak termin zapadalności(czyli okres na jaki ją zakładamy) oraz jakie skutki przyniesie wcześniejsze zerwanie lokaty. Przy wyborze lokaty ważne są takie elementy jak wysokość oprocentowania oraz częstotliwość kapitalizacji lokaty, wysokość kwoty minimalnej jaka musimy ulokować na lokacie, wysokość dodatkowych opłat oraz jakie oprocentowanie jest stosowane, gdy wypłacamy pieniądze przed terminem. Ważne jest, aby lokatę dopasować do własnych potrzeb i możliwości. Dlatego też warto przeanalizować każdą z lokat i dopiero wybrać spośród lokat krótkoterminowych, średnioterminowych czy długoterminowych. Najważniejszą zaletą lokaty jest fakt, że jest to w miarę bezpieczna forma lokaty kapitału, która daje niewielki zysk. Jednakże przed wyborem tej właściwej warto przejrzeć ranking lokat, dopytać o oferty wszystkich banków i przemyśleć na jak długo zamierzamy ulokować pieniądze. Niestety lokata zamraza nasze środki na pewien czas, a jej zerwanie przed czasem może spowodować utratę zarobionych odsetek.

Prawo bankowe

Kategorie: Kredyty i pożyczki
Tagi: ,

Prawo bankowe W Polsce przepisy dotyczące funkcjonowania banków reguluje obowiązująca od 1 stycznia 1998 roku ustawa z dnia 29 sierpnia 1997 roku Prawo bankowe. Jest to podstawowy akt prawny reegulujący zasady prowadzenia działalności bankowej, tworzenia banków i ich oddziałów, likwidacji, upadłości czy postępowania naprawczego jak również przepisy dotyczące nadzoru finansowego. Prawo bankowe określa funkcjonowanie istotnej dziedziny jaką jest obrót gospodarczy w Polsce. Prawo bankowe zajmuje się regulacją takich zagadnień jak outsourcing, stosowania uprawnień nadzorczych przez Komisję Nadzoru Finansowego, warunki podejmowania działalności bankowej, zasady wykonywania tej działalności, działalności kredytowej czy depozytowej banków, prowadzenie rachunków bankowych, rozliczeń pieniężnych i innych. Prawo bankowe reguluje również kwestie dotyczące gwarancji bankowych, poręczeń i akredytyw, kwestie zrzeszania, łączenia się i podziału banków, wykonywanie czynności bankowych , a także tak istotne kwestie jak zawieszenie działalności banku i ustanowienie zarządu komisarycznego. Ustawa prawo bankowe jest podstawą działania wszelkich instytucji bankowych w Polsce i nie może zostać pominięta lub zignorowana. Prawo bankowe podaje również legalne definicje instytucji, których działalność reguluje takich jak bank krajowy, bank zagraniczny, kasa, karta płatnicza, pieniądz elektroniczny, instytucja finansowa, podmiot dominujący, podmiot zależny i inne.