Wpisy z Sierpień, 2017

Chcemy kupić mieszkanie, ale nie mamy pieniędzy

Kategorie: Kredyty i pożyczki
Tagi: , ,

Chcemy kupić mieszkanie, ale nie mamy pieniędzy Wiele osób ma marzenia, ale nie ma środków pieniężnych, aby móc je zrealizować. Chcemy kupić wymarzone mieszkanie, ale nie mamy wystarczająco dużo środków pieniężnych, aby móc zrealizować swoje marzenie. W dzisiejszych czasach mamy szansę zdobyć te pieniądze w sposób w stu procentach legalny i zgodny z prawem. Wystarczy udać się do placówki bankowej i złożyć wniosek o konkretną sumę pieniędzy. Należy jednak wiedzieć, ze aby otrzymać kredyt na mieszkanie, gdzie ta suma pewnie będzie dosyć wysoka trzeba mieć zdolność kredytową. Bank sprawdza ją na podstawie zsumowania miesięcznych dochodów i wydatków. Sprawdzi, czy jeżeli zdecydujemy się na tak duży kredyt będziemy w stanie go na czas spłacać. Zdolność kredytową będziemy mieć większą, jeżeli o kredyt staramy się wraz z małżonkiem. Wówczas bank zsumuje dochody obydwu osób i tym samym będzie mógł nam pożyczyć więcej pieniędzy. Zwykle kredyty mieszkaniowe brane są na 20-30 lat. Niemal całe życie trzeba taki kredyt spłacać, ale idąc na stancję, też trzeba płacić osobie, która nam wynajmuje mieszkanie. Tutaj płacimy co miesiąc ratę, a po spłaceniu całego kredytu mieszkanie będzie naszą własnością. Jest co prawda ryzyko, bo jeśli z dnia na dzień nasza sytuacja finansowa się pogorszy, możemy nie mieć pieniędzy na spłatę rat i tym samym bank może nam zabrać mieszkanie jako zabezpieczenie kredytu. Najczęściej właśnie mieszkanie jest takim zabezpieczeniem.

Kredyt we Frankach Szwajcarskich

Kategorie: Bez kategorii
Tagi: , ,

Kredyt we Frankach Szwajcarskich Według Komisji Nadzoru Finansowego, niezabezpieczonych jest 250 tysięcy kredytów we frankach szwajcarskich. Czas najwyższy, aby banki zainteresowały się tym problem. Do tej pory nękani przez baki byli tylko Ci, którzy nie spłacali swoich kredytów w terminie. Teraz, każdy, kto ma pożyczkę we frankach, ma duży orzech do zgryzienia. Po pierwsze: wysokość comiesięcznej spłaty ściśle zależy od stopy procentowej w Szwajcarii i od kursu walutowego. Po drugie: wszystkie kredyty w Polsce są w złotówkach. To klient banku wybiera sobie oprocentowanie z zagranicy, bo jest niższe, tym samym godząc się na obarczenie ryzykiem walutowym. Może dojść do tego, że wartość naszego kredytu przez wzrost kursu franka szwajcarskiego przerośnie wartość naszego mieszkania, zastawionego pod hipotekę. Oprócz kursu franka duże znaczenie mają spadające ceny nieruchomości. Załóżmy, że ktoś wziął kredyt we frankach o wartości 500 tysięcy złotych, to dzisiaj wartość jego kredytu szacuje się na około 860 tyś złotych. Pamiętajmy, ze kurs franka dalej jest chwiejny. Gdybyśmy zaciągnęli ten sam kredyt w złotówkach, wówczas bylibyśmy kilkanaście tysięcy złoty do przodu (przez dewaluację pieniądza). Przez tą sytuacje banki wycofały większość kredytów we frankach szwajcarskich i ograniczyły również te w euro. Ale i tak większość kredytów w ubiegłych latach udzielonych zostało w obcych walutach.

Lokata

Kategorie: Kredyty i pożyczki
Tagi: ,

Lokata Dobrym sposobem na zarobienie nieco pieniędzy są lokaty. Lokaty w znaczny sposób różnią się od pożyczek. Też podpisujemy z kredytodawcą umowę, ale na nieco innych warunkach. Przy kredycie to bank daje nam pieniądze, a my płacimy od tego odsetki. W przypadku lokaty, to my dajemy bankowi nasze oszczędności, na określony w umowie czas. Bank może naszymi oszczędnościami płacić, dawać z nich pożyczki innym klientom, w zamian, po zakończeniu okresu lokaty, ma nam zwrócić całą sumę powiększoną o wielkość odsetek. Innymi słowy, w przypadku lokaty to klient zarabia, a nie bank. Coraz więcej osób, które mają większe pieniądze decyduje się na lokatę. Jest to bardzo dobry sposób na oszczędzanie. Trzymając pieniądze w domu zwykle znajdzie się jakiś wydatek. Na lokacie są bardziej bezpieczne. Nie możemy wypłacić pieniędzy przed zakończeniem umowy lokaty. Jeżeli to zrobimy zazwyczaj bank naliczy nam karę umowną, jaka została zawarta w umowie. Są lokaty, gdzie można wypłacić pieniądze w każdej chwili bez utraty nagromadzonych już odsetek. Wybierając lokatę powinniśmy zwrócić uwagę na jej oprocentowanie. Tutaj, w przeciwności do kredytu im to oprocentowanie będzie wyższe tym więcej uda nam się zarobić po zakończeniu umowy. Zwykle takie oprocentowanie lokat wacha się w granicach 4-5%. Można znaleźć czasami i wyższe, ale są one rzadkością. Lokata jest sposobem na zarobienie pieniędzy.

Kredyty gotówkowe – kalkulator

Kategorie: Bez kategorii
Tagi: , ,

Kredyty gotówkowe - kalkulator Najczęściej w banku żeby otrzymać kredyt gotówkowy nie będzie wystarczył sam dowód osobisty. Będzie nam również potrzebny dodatkowy dokument, potwierdzający zatrudnienie oraz wiążące się z tym dochody. Może zaistnieć sytuacja w której bank zadowoli się samym dowodem osobistym w przypadku jeśli w danym banku braliśmy już pożyczkę wcześniej i spłacliśmy ją bez żadnych problemów. Bank weźmie pod uwagę również czy wystąpiły jakieś opóźnienia w spłacie rat. Bardzo często bank jest wyrozumiały co do spłaty kredytu. Jeśli zaistnieje jakiś nagły przypadek w którym nie będziemy mogli w danej chwili wpłacić raty za kredyt, wówczas należy zwrócić się do banku, do swojego doradcy i poprosić o przesunięcie terminu wpłaty. Można również uzyskać informacje na temat dostępnych narzędzi pomocy spłaty zaległości (prolongaty, zmniejszenie wysokości raty). Należy pamiętać, że biorąc kredyt, możemy ubezpieczyć się na wypadek śmierci lub całkowitej niezdolności do pracy. Albo ochronę na wypadek choroby lub utraty pracy. Dzięki temu mamy pewność, że rodzina jest zabezpieczeni finansowo w razie trudnych sytuacji finansowych, bądź zdarzeń losowych. Najwygodniej będzie określić comiesięczną datę spłaty, które będzie odpowiednia dla terminu, w jakim otrzymujemy wynagrodzenie. Dzięki temu, rata kredytu nie będzie obciążać naszego budżetu.

« poprzednie