Wpisy z Październik, 2017

Podwyższ swoją zdolność kredytową

Kategorie: Kredyty i pożyczki
Tagi: , ,

Podwyższ swoją zdolność kredytową Wiele czynników wpływa na zdolność kredytową. Są to przede wszystkim: wysokość dochodów, liczba osób na utrzymaniu, opłaty jakie są ponoszone każdego miesiąca. Określanie zdolności kredytowej zależy indywidualnie od danego banku. Jeden bank może odmówić przyznania kredytu, ale inny może zaakceptować wniosek. Kiedy nie możemy spełnić warunków otrzymania kredytu, istnieje kilka rzeczy, które powinniśmy zrobić. -wkład własny. Klient posiadający własny wkład będzie przychylniej traktowany starając się o pożyczkę. Bardzo często bez tego bank w ogóle nie zechce udzielić pożyczki. -historia kredytowa. Jeśli jej nie mamy możemy zakupić jakąkolwiek rzecz i spłacać ją systematycznymi ratami. Może być to na przykład laptop, lub mikrofalówka. Zapewni nam to adnotację w Biurze Informacji Kredytowej, co za tym idzie będziemy wiarygodni dla banku. -okres kredytowania. Popularnym sposobem jest wydłużenie okresu kredytowania. Zapewni to niższe raty. Kredyt na 10 czy 15 lat możemy spokojnie wydłużyć i cieszyć się mniejszymi ratami. -debet i karta kredytowa. Jeśli posiadamy kartę kredytową lub mamy przyznane limity kredytowe warto pomyśleć o ich likwidacji. niektóre banki biorą je pod uwagę nawet, jeżeli z nich nie korzystamy. Dlatego samo posiadanie tych produktów może mieć duży wpływ na zdolność kredytową.

Zdolność kredytowa

Kategorie: Kredyty i pożyczki
Tagi: , ,

Zdolność kredytowa Z pojęciem kredyt wiąże się określenie zdolność kredytowa. To właśnie zdolność kredytowa jest najważniejszym czynnikiem decydującym o przyznaniu wnioskodawcy kredytu przez bank. Banki obliczają zdolność kredytową według określonych kryteriów. W skład tych kryteriów wchodzą takie okoliczności jak miesięczny dochód gospodarstwa domowego, liczba osób wchodząca w skład gospodarstwa domowego, stałe miesięczne obciążenia budżetu domowego, czyli wydatki na gaz, prąd, czynsz, rachunki za telefon, internet itd. Ogólnie rzecz biorąc zdolność kredytowa to możliwość spłacenia zaciągniętego kredytu w terminie przez kredytobiorcę. Według prawa ocena ta dokonywana jest na podstawie dostarczanych przez wnioskodawcę dokumentów i informacji. Banki stosują różne metody oceny tej zdolności, gdyż nie ma jednolitego wzoru wskazanego przez prawo. Dodatkowo banki badają także rzetelność kredytobiorcy w spłacaniu zobowiązań, czyli czy w terminie dokonywał spłat innych kredytów. Oprócz czynników finansowych bank bierze pod uwagę czynniki całkowicie spersonalizowane jak wiek, płeć, stan cywilny, wykształcenie, wykonywany zawód czy ciągłość zatrudnienia. Za każdym razem przy złożeniu wniosku o kredyt jest obliczana zdolność kredytowa, gdyż nie jest ona czynnikiem stałym i niezmiennym. Fakt, że kiedyś byliśmy kredytobiorcami z dużą zdolnością kredytową nie znaczy, że wciąż ją posiadamy. Z tego też powodu zdolność kredytowa jest oceniana za każdym razem jakby oddzielnie od poprzedniego razu. Zdolność ta badana jest w stosunku do wnioskowanej kwoty, waluty, okresu kredytowania, rodzaju zabezpieczenia, wysokości oprocentowania czy wysokości spłacanych rat. Zazwyczaj każdy bank na swojej stronie internetowej umieszcza kalkulator, dzięki któremu możemy sami ocenić własną zdolność kredytową według danego banku. Kalkulatory takie wymagają podania takich danych jak rodzaj wnioskowanego kredytu, miesięczny dochód gospodarstwa domowego [netto], oprocentowanie kredytu, okres spłaty w miesiącach, rodzaj raty(malejąca, równa), liczba osób w gospodarstwie domowym, stałe wydatki ponoszone comiesięcznie takie jak limity na kartach i ROR [PLN], raty innych kredytów [PLN] oraz inne stałe zobowiązania [PLN]. Zazwyczaj kalkulatory działają tak jak banki dokonują symulacji oceny zdolności kredytowej. Kalkulator dość szczegółowo dokonuje analizy wysokości dochodów i comiesięcznych zobowiązań oraz wydatków na utrzymanie swoje i członków rodziny. Warto więc przed złożeniem wniosku o kredyt dokonać takiej wirtualnej symulacji co pozwoli oszczędzić nam czas, jeśli według banku nie posiadamy zdolności kredytowej.

Czy warto brać kredyty

Kategorie: Kredyty i pożyczki
Tagi: , ,

Czy warto brać kredyty Wiele osób zastanawia się, czy warto wziąć kredyt. Wszystko zależy od tego z jakiej strony na to spojrzymy. Wzięcie kredytu bankowego wiąże się z tym, iż powstaje zobowiązanie jakiemu musimy sprostać. Pożyczamy pieniądze z banku i w warunkach jakie podpiszemy musimy te pieniądze prędzej, czy później zwrócić. Decydując się na kredyt na samym początku powinniśmy zastanowić się, czy nowe zobowiązanie nie będzie dla nas zbyt dużym obciążeniem. Dobrym sposobem jest zsumowanie wydatków i dochodów miesięcznych, przeliczenie ile mniej więcej wydajemy na jedzenie i inne przyjemności. Suma jaka nam zostanie będzie ewentualnie na kredyt na jaki chcemy się zdecydować. Jeżeli nasze obliczenia wyjdą takie, że co miesiąc starcza nam na styk, wzięcie kolejnego kredytu nie będzie dobrym rozwiązaniem, nawet jeśli miesięczna rata nie będzie należała do najwyższych. Kredyt stanowi obciążenie naszego budżetu i powinniśmy zdawać sobie z tego sprawę zanim się na ten kredyt zdecydujemy. Odpowiedź na to pytanie, czy warto brać kredyty nie jest jednoznaczna. Jeżeli stać nas na ten kredyt, to znaczy będziemy w stanie go spłacić na warunkach jakie podpiszemy w umowie to warto brać kredyty. Dzięki nim można spełnić niektóre marzenia. Można wyjechać na wakacje, kupić dom, czy też samochód. W przypadku, kiedy nie stać nas na spłacanie rat kredytu lepiej się na niego nie decydować. Kupimy to co chcieliśmy za otrzymane pieniądze, ale jakość naszego życia znacznie się pogorszy.

Prywatne pożyczki

Kategorie: Kredyty i pożyczki
Tagi: , ,

Prywatne pożyczki Niektóre prywatne firmy zajmują się udzielaniem pożyczek pozabankowych. Ich procedura jest prosta i o pieniądze mogą się starać osoby, które mają negatywną historię kredytową lub nie mają udokumentowanych zarobków. Pożyczki pod hipotekę można spotkać w różnych formach, charakteryzują elastycznością i są dostosowywane na potrzeby klienta. Wszystko po to, aby forma spłata była korzystna dla klienta. Najczęściej akceptowane rodzaje zabezpieczeń to m.in. domy, mieszkania, nieruchomości, grunty rolne i działki. Należy pamiętać, ze taka szybka pożyczka udzielana jest na zupełnie innych warunkach niż kredyt w banku. Rosnące bezrobocie, destabilizacja w gospodarce i zmiany w polityce kredytowej banków sprawiają, że otrzymanie kredytu w dzisiejszych czasach jest co najmniej trudne. Kredyty bez BIK, chwilówki, pożyczki przez internet, pożyczki prywatne mają wygodną formę: nie trzeba wypełniać masy dokumentów (często bywa, że wszelkie wnioski można wypełnić online, nie wychodząc z domu), dostarczenie pieniędzy odbywa się od ręki, czy też bezproblemowe odraczanie wpłaty o kilka tygodni. Firmy, które oferują tego rodzaju pożyczki, bez sprawdzania możliwości finansowych i wiarygodności pożyczkobiorcy, biorą na siebie ogromne ryzyko. Dlatego też oprocentowanie takiej pożyczki jest wysokie. Decydując się na pożyczkę w instytucji pozabankowej (kredyt bez BIK, czy tzw. szybkie pożyczki) należy pamiętać jakie ryzyko niesie ze sobą taki kredyt, warto zatem dokładnie sprawdzić na jakich zasadach jest on pożyczany i przeczytać wszystkie klauzule pisane małym druczkiem.

« poprzednie