Wpisy z Grudzień, 2017

Kredyt przez internet bez wychodzenia z domu

Kategorie: Bez kategorii
Tagi: , ,

Kredyt przez internet bez wychodzenia z domu Osoby które ukończyły 18 lat borykają się z problemem uzyskania kredytu. Bardzo często problemem jest sam wiek który w większości banków jest wyższy niż 18 lat, bardzo często jest to 20 lub 21 lat. Nawet jeśli zlokalizujemy bank który nie posiada takiego progu okaże się że bank będzie wymagał od nas zaświadczenia o zarobkach z ostatnich kilku miesięcy czy nawet dłuższego okresu. Kredyt bardzo często kojarzy się z dużymi procedurami, masą dokumentów do podpisania i niejasnymi warunkami pożyczki. Dlatego dużym powodzeniem cieszą się pożyczki na dowód osobisty. Kwotę, którą możemy otrzymać jest dużo mniejsza, zwykle do 3 tysięcy złotych. Jednak procedury są znacznie prostsze i nie wymaga to dużej ilości czasu. Bardzo często taki kredyt możemy sfinalizować nie wychodząc z domu, wszystko odbywa się online. Wystarczy tylko wypełnić formularz, wysłać kopię dokumentów i kredyt otrzymamy zaraz po zweryfikowaniu dokumentów. Jest to dosyć wygodna forma, z racji tego, ze człowiek z natury jest leniwy i dużo czynności sprowadza do minimum, tyczy to się nie tylko pożyczek, ale również zakupów, które w dużej części robione są przez internet- głównie przez osoby do 40 roku życia. Wszystko staje się proste i mobilne, banki też musiały się dostosować. Dlatego uruchomiły kredyty na dowód. Nie wychodząc z domu, można otrzymać pożyczkę w ekspresowym tempie.

Jak wybrać najlepszy kredyt

Kategorie: Kredyty i pożyczki
Tagi: , ,

Jak wybrać najlepszy kredyt Wybierając kredyt powinniśmy zwrócić uwagę na kila bardzo ważnych rzeczy. Jednym z czynników, które mają wpływ na atrakcyjność kredytu jest roczna stopa oprocentowania. Wpływa ona na koszt kredytu jaki przyjdzie nam zapłacić na koniec. Kredytodawca powinien powiedzieć nam jakie opłaty przyjdzie nam uiścić. Musimy wiedzieć jakie opłaty są w związku z ubezpieczeniem kredytu, a także jak wysokie jest oprocentowanie. Wybierając kredyt powinniśmy także wiedzieć na jakich warunkach będziemy mogli go spłacać. Zdarza się, że spłacamy kredyt wcześniej i dobrze jest wiedzieć, czy z tego tytułu możemy liczyć na jakieś upusty. Najczęściej zwracamy uwagę na oprocentowanie kredytu. Jest ono bardzo ważne, bo wyliczy nam ile pieniędzy przyjdzie nam oddać. Wpływa ono na wielkość odsetek. Bardzo ważne jest też, aby wybrać odpowiedni dzień, kiedy będziemy spłacać kolejne raty. Powinien to być dzień, po wypłacie, a nigdy przed. Jeżeli wybierzemy nawet dzień wcześniej niż wpłyną nam dochody wówczas, za każdy dzień zwłoki będziemy płacić dodatkowe odsetki. Powinniśmy uzgodnić to z bankiem. Zwykle nie ma problemu z wyborem dnia do którego są płatne raty. Biorąc kredyt powinniśmy też wiedzieć, czy będzie nas stać go spłacić. Mając inne zobowiązania może nam nie starczyć pieniędzy na kolejne raty, dlatego wcześniej powinniśmy obliczyć na jak wielką ratę możemy sobie pozwolić.

Rodzaje banków

Kategorie: Kredyty i pożyczki
Tagi: , ,

Rodzaje banków Banki współcześnie oferują szeroki zakres usług od możliwości złożenia depozytu po ubezpieczenie na życie. W Polsce wyróżniamy bank centralny oraz banki komercyjne. Banki działają na rynku pieniężnym, a do założenia banku potrzebne są kapitał w wysokości 5 mln euro, kadra pracownicza, siedziba i infrastruktura bankową, odpowiedni status, a także plan i celowość działania na najbliższe 3 lata. Banki komercyjne pełnią trzy funkcje takie jak funkcja kredytowa(czyli udzielanie pożyczek i kredytów), pieniężna, czyli tworzenie pieniądza oraz lokacyjna polegająca na przyjmowaniu oszczędności i rezerw. Banki komercyjne ze względu na charakter prowadzonej działalności można podzielić na banki : inwestycyjne, specjalne, spółdzielcze i uniwersalne. Banki inwestycyjne zajmują się obsługą przedsiębiorstw. Charakterystyczne dla tego rodzaju banku jest długoterminowość działań oraz zaangażowanie dużego kapitału. Dodatkowo banki te dostarczają usługi związane z zarządzaniem i doradztwem finansowym. Z kolei banki specjalne przeznaczone są dla wąskiej grupy zainteresowanych. Tego typu banki to banki hipotetyczne, banki przemysłowe, banki regionalne czy banki rolne. Z kolei banki spółdzielcze działają w formie spółdzielni głównie na terenach wiejskich. Najczęściej tworzone banki to banki uniwersalne oferujące wszystkie usługi bankowe.

Praca w banku

Kategorie: Kredyty i pożyczki
Tagi: , ,

Praca w banku Jeśli ktoś lubi sprzedawać i czuje się w tym dobry, to z pracą w banku powinien sobie poradzić. Wynagrodzenie waha się od 1800 do 10000 zł netto. Wszystko zależy od polityki banku, w jednych podstawy są wysokie, za to premie małe, w innych odwrotnie. Im więcej uda nam się sprzedać, tym większa premia. Średnia podstawa w bankach to 2200 zł brutto plus premia (jak już wspominałem premia zależy indywidualnie od banku i od sprzedanych produktów). Sprzedaż jakichkolwiek produktów podczas kryzysu jest trudna. To samo tyczy się banków. Klienci boją się inwestować swoje pieniądze jeśli panuje recesja. Uczelnie ekonomiczne i szkoły bankowe oferują podstawę szkolenia w zakresie bankowości, taki absolwent ma większą szansę na możliwość zatrudnienia w banku, jednak nawet osoba, która ukończyła inny kierunek, ale jest zdeterminowana i uprata w dążeniu do celu ma szanse pracować w banku. Awans tak naprawę zależy głównie od pracownika. Ktoś, kto umiejętnie prowadzi sprzedaż kredytów, pożyczek, czuje się dobrze w wykonywanej pracy i ma dobre notowania miesięczne, kwartalne, roczne itd. ma bardzo duże szanse na awans. Tutaj znów każdy bank ma inna politykę, w niektórych bankach awans na Starszego Doradcę wiąże się ze zdaniem specjalnego egzaminu wewnętrznego. Jeśli czujesz się dobrze w sprzedaży, masz generalną wiedzę na temat struktury banku, kredytów, pożyczek, lokat itd. spróbuj swoich sił w banku.